Serie A
Atalanta i bez Gasperinija na klupi bolja od Bologne
Atalanta je u meču 35. kola Serie A stigla do 22. ovosezonske pobjede nakon što je s 1:0 porazila Bolognu.
21.07.2020. u 21:26

U meču koji je tim iz Bergama od 36. minute igrao bez trenera, nakon što je Gian Piero Gasperini zaradio dva žuta kartona, domaći sastav ipak je uspio slaviti.

Trener Atalante platio je ceh zbog verbalnih prepirki kluba dva tima, dok je Siniša Mihajlović na klupi Bologne prošao samo sa žutim kartonom.

Uzrok svemu bio je jedan oštar prekršaj fudbalera Atalante nad gostujućim igračem, a glavni sudija je verbalni sukob dvojice trenera riješio za javnim opomenama za obojicu, da bi samo nekoliko sekundi kasnije pokazao Gasperiniju da napusti teren.

Pobjednik je odlučen u 63. minuti susreta golom Luisa Muriela, koji je priliku dobio početkom drugog poluvremena.

Jedini gol s ove utakmice pogledajte OVDJE.