Kvalifikacije za SP
Bh. fudbalerke savladale Maltu
Ženska fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u Trening centru FSBiH u Zenici izabrani tim Malte rezultatom 1:0.
30.11.2021. u 15:58

To je ujedno bio prvi trijumf bh. tima u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine u Australiji i na Novom Zelandu.

Bolju igru bh. fudbalerke uspjele su krunisati golom u 36. minuti, a strijelac je, nakon kornera sa desne strane koji je izvela Selma Kapetanović, bila Maja Jelčić. Ona je odbijenu loptu sa vrha peterca poslala u mrežu malteške golmanice Janice Xuereb.

BiH je ukupno imala bolje prilike te zasluženo upisala prvi trijumf, mada su Maltežanke, pogotovo u finišu drugog poluvremena, također stvorile nekoliko prilika. Na visini zadatka bila je i bh. golmanica Envera Hasanbegović.

Međutim, i izabranice bh. selektorke Samire Hurem imale su još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao pa je ostalo 1:0.