Deseta pobjeda
Blistao na Artemio Franchiju: Džekin gol i asistencija za trijumfalan kraj godine
20.12.2019. u 22:45

Fudbaleri Rome su jubilarnim desetim ovosezonskim trijumfom u Serie A okončali 2019. godinu. Vučica je slavila na gostovanju kod Fiorentine na Artemio Franchi stadionu sa 4:1 i tako ostala u borbi za vrh tabele.

Roma je povela golom Edina Džeke u 19. minuti. Dijamant je sedmi gol u Serie A, a ukupno deseti u sezoni, postigao nakon lijepe akcije i dodavanja Zaniola.

Samo dvije minute kasnije gosti su uduplali prednost. Eurogol iz slobodnog udarca postigao je Aleksandar Kolarov.

Nadu Fiorentini da može izbjeći poraz vratio je Milan Badelj pogotkom u 34. minuti.

Vučica je priču u Firenci okončala u 73. minuti kada je povela sa 3:1. Treći gol za Rimljanje zabio je Lorenzo Pellegrini nakon dodavanja Edina Džeke.

Do kraja se  u strijelce upisao i Zaniolo i u 89. minuti postavio konačan ishod meča.

Za Romu i Fiorentinu okončana je 2019. godina i takmičenje u Serie A nastavit će 5. i 6. januara 2020. godine.