Super liga
Bosanci "otkinuli" bod u gostima kod Galatasaraya
Osim što su izbjegli poraz na teškom gostovanju, dvojica bh. fudbalera tako su i malo pomogla zemljaku Edinu Višći
23.11.2018. u 20:33
Konyaspor

Fudbaleri Konyaspora su u meču 13. kola turske Super lige remizirali na gostovanju kod velikog Galatasaraya odigravši 1:1.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, domaći su do vodstva stigli u 69. minuti poslije autogola Demiroka.

Ekipa Fatiha Terima prednost je imala sve do 90. minute, kada je Skubic pogodio sa bijele tačke za konačnih 1:1, a vrijedi istaći da je prethodno Aziz Serdar zaradio direktan crveni karton.

Fudbalski reprezentativac BiH Deni Milošević odigrao je svih 90 minute za goste, kojima je ovo bio šesti ovosezonski remi, dok je njegov timski kolega Amir Hadžiahmetović priliku za igru dobio u posljednjih deset minuta utakmice.

Osim što su izbjegli poraz na teškom gostovanju, dvojica bh. fudbalera tako su i malo pomogla zemljaku Edinu Višći, čiji Bašakšehir eventualnom pobjedom u gostima kod Goztepea može Galati pobjeći na velikih šest bodova prednosti.