Utorak, 13.04.2021.
Crnkić je za slavlje pogodio u 46. minuti

Crnkiću dovoljna 21 sekunda: Radnik pao na Tušnju

Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su večeras Radnik u posljednjem meču 7. kola Premijer lige BiH i tako nastavili borbu za vrh tabele, odnosno poziciju koja vodi u Evropu.

Građani su na Tušnju slavili sa 1:0, a strijelac je bio Nermin Crnkić koji je pogodio u 21. sekundi drugog poluvremena.

Domaći su tokom cijele utakmice kontrolisali utakmicu. Gosti su se opredjelili za odbranu gol i iz kontranapada su prijetili golmanu Muminoviću.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko poluprilika pred golom Radnika, gosti su prvi imali veliku priliku.

U 26. minuti nakon centaršuta sa desne strane Karić je sa pet metara šutirao glavom, a Muminović panterskom intervencijom spasio Tuzla City.

Četiri minute kasnije Muminoviću se revanširao Kozić, koji je odbranio zicer Ubiparipu. Do kraja poluvremena prijetili su Crnkić i Maksimović, ali promjene rezultata nije bilo.

Domaći su poveli iz prvog napada u drugom poluvremenu. Nikolić je izveo korner, u gužvi se najbolje snašao Crnkić i u 21. sekundi drugog dijela osigurao je prednost Građanima.

Isti igrač je u 74. minuti promašio nemoguće. Na prazan gol Crnkić je uspio pogoditi golmana Kozića! Do kraja meča gosti su imali još jednu priliku, ali Novaković nije uspio matirati Muminovića.

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter.
Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected].