Premier liga
Dvije asistencije Kolašinca "krive" za treći uzastopni poraz Begovićevih Trešnjica
Sead Kolašinac je tako postao glavni krivac za treći uzastopni poraz Bournemoutha u Premiershipu
25.11.2018. u 16:24
Arsenal

Fudbaleri Arsenala upisali su osmu ovosezonsku pobjedu. Na gostovanju kod Bournemoutha Topnici su slavili sa 1:2, i to ponajviše zahvaljujući asistencijama Seada Kolašinca.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je propustio posljednje akcije naše nacionalne selekcije asistirao je kod oba gola gostiju iz Londona.

Gosti su u vodstvo stigli u 30. minuti susreta nakada je mrežu Asmira Begovića pogodio njegov timski kolega Jefferson Lerma, koji je nespretno intervenisao poslije ubacivanja Seada Kolašinca.

Trešnjice su se u igru vratile u prvoj minuti sudijske nadokande kada je King pogodio za izjednačenje.

Da se nalazi u odličnoj formi, Sead Kolašinac je potvrdio u 67. minuti utakmice. Bh. reprezentativac je odlično proigrao Aubameyanga, kojem je preostao skoro lakši dio posla, da loptu pospremi u mrežu iza leđa Asmira Begovića.

Kolašinac je tako postao glavni krivac za treći uzastopni poraz Bournemoutha. Trešnjice se nalaze sada na osmoj poziciji sa 20 poena, dok je Arsenal poslije tri vezana remija stigao do pobjede i plasiran je na petom mjestu sa 27 bodova.