Prijateljski meč
Majstorija Cvijanovića na Grbavici, novajlija Juričić najzaslužniji za izjednačenje Plavih
Prvo poluvrijeme prijateljske utakmice između Željezničara i Veleža okončano je rezultatom 1:1.
01.07.2020. u 19:38

Fudbaleri Veleža poveli su u 12. minuti susreta, a strijelac za ekipu Feđe Dudića bio je Obren Cvijanović. On je majstorskim udarcem sa nekih 20ak metara matirao Filipa Erića na golu Plavih.

Sve do 32. minute Mostarci su imali prednost, a onda je nakon jednog kornera šutirao Luka Juričić a loptu u vlastitu mrežu skrenuo jedan od fudbalera Rođenih.

Vrijedi napomenuti da je utakmica, čiji je početak bio zazakan za 18.30 sati, počela nešto kasnije zbog velike vrućine u bh. prijestolnici, a svakako vrijedi pohvaliti i perfektno stanje travnjak na stadionu Grbavica.