Liga prvaka
Messi protiv Ronalda, Koeman čuo Pjanićevu poruku
Barcelona i Juventus na Nou Campu igraju utakmicu posljednjeg kola grupe G UEFA Lige prvaka (21 sat).
08.12.2020. u 19:48

Katalonci su prvi u grupi sa tri boda više od Stare dame. Italijanski predstavnik, ako želi grupu završiti kao lider, mora slaviti rezultatom 3:1 ili pobjedu sa više od dva gola razlike. Barva je u Torinu tijumfovala 2:0.

Dvoboj Lionela Messija i Cristiana Ronalda izostao je u Torinu, ali večeras ćemo zajedno na travnjaku gledati dvojicu najboljih igrača današnjice.

Miralem Pjanić igrat će od prve minute protiv svog bivšeg kluba. Bh. veznjak prije ove utakmice italijanskim medijima je iskreno kazao da nije zadovoljan minutažom koju ima na Nou Campu. Očito je poruka stigla i do Ronalda Koemana. Doduše, Pjanić je u svakom ovosezonskom meču Lige prvaka bio starter, dok je u domaćem prvenstvu samo jednu utakmicu počeo od prve minute.

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Araujo, Lenglet, Jordi Alba, Pjanić, De Jong, Trincao, Messi, Pedri, Griezmann.

Juventus: Buffon, Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro, Arthur, McKennie, Danilo, Ramsey,Ronaldo, Morata.