Kvalifikacije za EP
Mlada reprezentacija BiH u Zenici poražena od Republike Irske
Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugom nastupu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
03.09.2021. u 18:26

Nakon remija protiv Crne Gore (2:2) iz marta ove godine, danas su izabranici Slobodana Starčevića poraženi su od Republike Irske sa 0:2.

U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja. Naš tim je nekoliko puta zaprijetio iz prekida, no bilo je to slabo da bi se ugrozio gol gostiju.

Pobjednik je odlučen u nastavku meča.

Republika Irska je povela u 52. minuti kada je Tyreik Wright pogodio iz jedanaesterca. Penalu je prethodio prekršaj Malića nad Kayodeiuem, a prije toga golman Dizdarević je loše reagovao nakon udarca Kilkennyja.

Desetak minuta kasnije pokušao je Amar Dedić, koji je sjajno šutirao iz slobodnjaka, ali Maher brani njegov udarac.

U 70. minuti gosti su mogli i do drugog gola kada je Wright izašao sam pred našeg golmana Dizdarevića, koji je zaustavio njegov udarac. Međutim, ni čuvar mreže Sarajeva tri minute kasnije nije mogao ništa. Bila je to uigrana akcija nakon kornera, kada je Coventry pogodio nakon ubačaja Wrighta.

Do kraja meča naš tim nije uspio stići ni do počasnog gola.