Serie A
Monza šokirala Juventus i ispisala historiju
Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Monze u sedmom kolu Serie A.
18.09.2022. u 17:00

Monza je na svoju prvu, historijsku pobjedu u Serie A čekala šest kola, a onda je srušila Juventus, najtrofejniji klub u Italiji.

Na stadionu Brianteo klub u vlasništvu Silvia Berlusconija je trijumfovao rezultatom 1:0. Odlučujući gol za prvi ovosezonski poraz Stare dame postiao je Gytkjaer u 74. minuti.

Posao Monzi znatno je olakšao Angel Di Maria koji je u 40. minuti dobio direktan crveni karton.

Monza je prije ove utakmice imala pet poraza i remi, a sada ima četiri boda na kontu.

Juventus je ostao na 10 osvojenih bodova, sa skorom od dvije pobjede, četiri remija i jednim porazom.

Tabelu Serie A predvodi Udinese koji je danas srušio Inter razulatom 3:1 i na kontu ima 16 bodova, dva više od Napolija, Atalante i Milana. Ovi timovi imaju i utakmicu manje od Udinesea.