Četiri seta
Nadal srušio Đokovića i otišao u polufinale Roland Garrosa
Rafael Nadal u teniskom klasiku odigranom u četvrtfinalu Roland Garrosa eliminirao je prvog nositelja turnira Novaka Đokovića.
01.06.2022. u 01:17

Nadal je slavio sa 3:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:2, 7:6.

Dobio je Španac prvi set, prilično lako sa 6:2, poslije 51 minutu igre.

Nadal je furiozno krenuo i u drugi set, oduzeo Đokoviću dva puta servis i poveo sa 3:0. Međutim, tada se probudio i svjetski broj jedan, dobio četiri gema zaredom i poveo sa 4:3. Vrijedi istaknuti da je šesti gem bio maratonski i trajao je čak 18 minuta.

Kralj šljake je izjednačio na 4:4, a Đoković odservirao za 5:4, a onda novim breakom uzeo set.

Kao i u prvom, Nadal je i treći set dobio rezultatom 6:2, dok je četvrti set mnogo bolje počeo Đoković i poveo sa 3:0, ali se Španac uspio vratiti, a pobjednika je odlučio tie-break u kojem je Nadal bio neumoljiv.

Dvoboj je trajao četiri sata i 15 minuta. Interesantno, teniseri su na teren izašli 31. maja, a meč je okončan 1. juna.

Bio je ovo ukupno 59. okršaj Đokovića i Nadala. Srbijanski teniser ima 30 pobjeda, a Nadal jedan trijumf manje.

Rafael Nadal u polufinalu Roland Garrosa igrat će protiv Nijemca Alexandera Zvereva.