U mnogim zemljama, uključujući Ukrajinu, u praksi je proveden scenario destabilizacije države kroz podrivanje osnovnih vrijednosti, falsifikovanje i pogrešno tumačenje historije, rekao je ruski predsjednik Vladimir Putin.
U obraćanju u ruskoj prijestolnici Moskvi, Putin je kazao da destabilizacija država i naroda počinje iskrivljavanjem historije, podmetanjem mitova i erozijom vrijednosti.
Dodao je da su trenutno sve agresivniji pokušaji prekrajanja svjetske historije, s očiglednim ciljem podjele ljudi.
Putin je napomenuo da je scenario destabilizacije države kroz podrivanje osnovnih vrijednosti, falsifikovanje i pogrešno tumačenje historije implementiran u mnogim državama, uključujući Ukrajinu.
- Bilo je pokušaja da se to uradi i sa našom zemljom, Rusijom - rekao je ruski lider, dodajući da su Rusi, kako je kazao, na vrijeme i dovoljno čvrsto spriječili takve pokušaje i branili vlastite interese.