Vysshaya liga
Revija penala u Bjelorusiji: Na jednom meču dosuđeno pet jedanaesteraca
I dok se sve evropske lige "pod ključem" zbog pandemije koronavirusa, u Bjelorusiji se igraju utakmice prvog kola nove sezone.
22.03.2020. u 14:29

Bjeloruska Vysshaya liga jedno je fudbalsko takmičenje gdje se lopta kotrlja, a današnji susret Slutska i Slavije Mozyr (3:1) privukao bi pažnju sve i da se igra fudbal širom Starog kontinenta.

Naime, na ovom meču dosuđeno je čak pet penala. Prvim u 30. minuti gosti su došli u prednost. Strijelac je bio Andrey Chukhley.

Domaći su izjednačili s bijele tačke u 44. minuti, a siguran izvođač bio je Soslan Takulov.

Još tri najstrožije kazne glavni arbitar je dosudio u nastavku susreta, a nakon što je Takulov u 59. minuti promašio jedanaesterac, naredna dva u 73. i 79 realizovao je Artem Serdyuk.