Rusmir Cviko preporodio Al Arabi: Od borbe za opstanak, do vrha tabele
Rusmir Cviko, trofejni bh. trener, odlično se snašao na klupi Al Arabija.
14.10.2022. u 21:21

Nakon što je prošlog mjeseca preuzeo najtrofejniji klub iz Kuvajta, već nakon tri kola preporodio je tim i od borbe za opstanak probio se u vrh tabele i borbu za titulu.

Al Arabi je u 7. kolu slavio protiv Al-Fahaheela sa 2:1 i to nakon preokreta. Gosti su poveli u 13. minuti, a pogodio je Ngoma. Ipak, domaći su u drugom poluvremenu stigli do preokreta. Soula je u 70. izjednačio, a Al Hashan u 85. minuti pogađa za 2:1.

Cviko je u tri kola osvojio sedam bodova, trenutno je na trećem mjestu sa deset bodova, dok lider Al Kuwait ima tri boda više.

Al Arabi pod Cvikinom palicom ima i pobjedu u Kupu Kuvajta, a u petom kolu je izabran za najboljeg trenera kola.

Podsjetimo, naš trener je sa sobom poveo i dvojicu asistenata - Dinu Prljaču i Elvisa Karića.