Liga prvaka

Salah odveo Redse u osminu finala, Inter se kockao pa izgubio

Objavljeno: 11.12.2018. u 22:55

U susretu koji je bio najzanimljiviji u posljednjem kolu grupne faze izabranici Jurgena Kloppa do pobjede su stigli zahvaljujući golu Mohameda Salaha

Trenutak kada je Salah pogodio za 1:0

Minimalnom pobjedom na Anfieldu nad Napolijem fudbaleri Liverpoola plasirali su se u osminu finala Lige prvaka. U susretu koji je bio najzanimljiviji u posljednjem kolu grupne faze izabranici Jurgena Kloppa do pobjede su stigli zahvaljujući golu Mohameda Salaha. Egipćanin je u 34. minuti matirao Davida Ospinu i tako Redsima donio tri neophodna boda zahvaljujući kojima su završili na drugom mjestu grupe C.

Odličnu utakmicu gledali smo u drugom poluvremenu. Ekipe su se smjenjivale u napadima, redale su se naše, ali se rezultat nije mijenjao. Dobre prilike imali su Salah, Mane, Insigne, Callejon i Milik, ali je Egipćanin ostao jedini strijelac na ovom meču. Napoliju će tako devet bodova biti dovoljno samo da takmičenje u Evropi nastavi u Evropskoj ligi.

Prvo mjesto u ovoj grupi pripalo je fudbalerima Paris-Saint Germaina koji su trijumfovali na gostovanju kod Crvene zvezde sa 4:1.

Sveci je u vodstvo doveo Edinson Cavani u desetoj minuti poslije asistencije Kyliana Mbappea. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Neymar je pogodio za 0:2 poslije odličnog solo prodora. U nastavku je Zvezda uspjela smanjiti preko Gobeljića pogotkom u 56. minuti susreta.

Do kraja je PSG postigao još dva gola, pa se Zvezda tako oprostila od evropske elite za ovu godinu. Strijelci su bili Marquinhos i Mbappe.

Zanimljivo je bilo i u grupi B, gdje je Barcelona remizirala s Tottenhamom 1:1, a Valverde je u ovom meču na klupi odlučio ostaviti Messija, Suareza, Piquea, Albu, Ter Stegena, Vidala, Albu i Busquetsa.

Katalonci su poveli u osmoj minuti kada je fantastičnu kontru istrčao Ousmanu Dembele i postigao vodeći pogodak. Pet minuta prije kraja Kane je poslužio Lucasa koji je postigao gol za konačnih 1:1. Upravo je ovaj pogodak donio Spursima u osminu finala jer je Inter na domaćem terenu sa PSV-om odigrao takođe samo 1:1.

U osminu finala Lige prvaka plasirali su se Borussia Dortmund i Atletico Madrid iz grupe A, Barcelona i Tottenham iz grupe B, PSG i Liverpool iz grupe C, te Porto i Schale iz grupe D.

Ekipe koje su izborile plasman u osminu finala: Ajax, Atletico Madrid, Barcelona, Bayern München, Borussia Dortmund, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Paris Saint-Germain, Porto, Real Madrid, Roma, Schalke, Tottenham.

Iako tek sutra trebaju odigrati mečeve šestog kola plasman u osminu finala osigurali su i Bayern, Ajax, Manchester City, Real Madrid, Roma, Juventus i Manchester United, a 16. učesnik osmine finala traži se u direktnom okršaju između Shakhtara i Lyona.