Pripreme u Turskoj
Sarajevo nakon preokreta savladalo Ukrajince
FK Sarajevo savladao je prvoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Antaliyji ukrajinskog prvoligaša Minaja.
04.02.2023. u 15:01

Bordo tim je poslije preokreta slavio rezultatom 2:1.

Izabranici Mirze Varešanovića su do prvog gola došli već u trećoj minuti, ali je on poništen zbog ofsajda.

Ukrajinci su prvi došlo do vodstva sredinom prvog poluvremena.

Sarajevo je do izjednačenja moglo u 35. minuti. Dosuđen je penal za Bordo tim, a neprecizan sa 11 metara bio je Varešanović.

Ramić u 77. minuti lijepim golom donosi izjednačenje Sarajevu, a nekoliko minuta kasnije za konačnih 2:1 trijumf Bordo tima pogađa Kyeremeh.

Što se tiče današnjih mečeva drugih bh. klubova, do trijumfa su došli fudbaleri Veleža. Rođeni su u Antaliyji nadigrali Žalgiris sa 1:0.

Strijelac gola za Velež bio je Vehabović u 80. minuti.

Zrinjski je slavio protiv Vršca rezultatom 3:0. U strijelce su se upisivali Nemanja Bilbija, Karlo Kamenar i Dragan Juranović.