NBA
Sunsi poveli protiv Nuggetsa, Netsi nanijeli Bucksima drugi najteži poraz u historiji franšize
Koškarkaši Phenix Sunsa poveli su s 1:0 u četvrtfinalnoj seriji play-offa NBA lige protiv Denver Nuggetsa nakon što su ih u noći sa ponedjeljka na utorak savladali s 122:105.
08.06.2021. u 07:55

Bridges je bio prvo ime pobjedničkog sastava sa 23 poena, dok je Paul i Booker ubacili po dva manje. Najefikasniji igrač Denver bio je srbijanski centar Nikola Jokić sa 23 poena, a upisao je id evet skokova i tri asistencije.

Jokić je nakon odličnog prvog poluvremena (15 poena) zaustavljen u nastavku utakmice.

Nakon minimalnom vodstva Phoenixa poslije prvog dijela (58:57), Nuggetsi su u nastaku imali prednost od deset poena (60:70), ali je serija domaćina od 19:2 na kraju možda bila i odlučujuća.

U nastavku je Phoenix napravio još jednu dobru seriju (14:5), koja je u potpunosti slomila Nuggetse.

U drugom susretu koji se igrao sinoć Nets su MIlwaukee Bucksima nanijeli drugi najteži poraz u historiji franšize (125:86)i sada sa 2:0 u seriji idu na gostovanje.

Kevin Durant je sa 32 poena bio prvi strijelac pobjedničkog sastava, dok je Kyrie Irving ubacio 22. Antetokounmpo je meč završio sa 18 poena.