U terminu od 13 sati u Trebinju su igrali Leotar i Široki Brijeg. Domaći su slavili rezultatom 1:0.

Na Tušnju su od 15 sati igrali Tuzla City i Borac, a utakmica je završila bez pogodaka 0:0.

Posušje i Sloboda su od 16 sati također odigrali utakmicu bez golova.

Kolo su u 19 sati zatvorili Zrinjski i Sarajevo, a Plemići su ubjedljivom pobjedom od 4:0 osigurali novu titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Tekstualni prijenos današnjih utakmica 26. kola PLBiH mogli pratiti na portalu Faktor.ba.

-----------------------

Kraj susreta u Mostaru. Zrinjski je po sedmi put u historiji postao prvak Premijer lige Bosne i Hercegovine.

88. minut: Finiš susreta u Mostaru.

85. minut: Prva dobra šansa za Sarajevo u drugom poluvremenu, Bagarić šutira ali je golman Zrinjskog bio na visini zadatka.

75. minut: GOOOLLLLLL. Jukić sjajno pogađa za 4:0. Potop Bordo tima u Mostaru.

70. minut: Velika bakljada domaćih navijača na istočnoj tribini.

63. minut: Navijači domaćeg tima već počinju slaviti novu titulu prvaka.

62. minut: Zrinjski vodi 3:0 autogolom Lazića.

53. minut: Zrinjski je sve bliže novoj tituli prvaka Bosne i Hercegovine.

52. minut: GOOLLLL. Nemanja Bilbija između dva stopera Sarajeva pogađa glavom za vodstvo svog tima od 2:0. Ovo je za napadača Zrinjskog bio 27. pogodak ove sezone.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

41. minut: Žuti karton za Mujakića zbog simuliranja.

37. minut: Prva javna opomena na utakmici, požutio Bašić.

31. minut: Prošlo je pola sata igre u Mostaru, Bordo tim želi organizovati napad, međutim fudbaleri Zrinjskog su sjajno postavljeni.

23. minut: Nova velika šansa za Plemiće, Jukić šutira, lopta odlazi malo iznad gola Bordo tima.

15. minut: GOOOOLLLLLLL... Janković pogađa za vodstvo Zrinjskog. Mladi fudbaler Zrinjskog sjajnim šutem sa preko 20 metara šalje loptu iza leđa Dizdarevića. Jedan od najljepših golova ove sezone u Premijer ligi.

13. minut: Šećerović šutira sa distance, ali lopta odlazi daleko od gola Zrinjskog.

7. minut: Hebibović šutira, Čondrić sjajno brani.

6. minut: Za sada bez prilika u Mostaru.

2. minut: Ukazuje se pomoć Bašiću.

1. minut: Počeo je susret u Mostaru. Nadamo se odličnoj fudbalskoj predstavi.

18:56 sati: Igrači su spremni, čuju se ovacije sa tribina za trenera Zrinjskog Sergeja Jakirovića, susret počinje uskoro.

18:55 sati: Glavni arbitar ovog susreta je Ermin Sivac.

18:46 sati: Poznati su sastavi za večerašnji derbi.

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Bašić, Savić, Jakovljević, Janković, Memija, Tičinović, Bilbija.

FK Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Lazić, Hebibović, Šećerović, Varešanović, Mujakić, Kapić, Čataković, Suljić.

18:44 sati: Ukoliko Zrinjski danas pobijedi Sarajevo i osvoji tri boda, onda će i zvanično postati novi prvak naše države.

18:40 sati: Od 19 sati nas očekuje posljednji susret 26. kola Premijer lige BiH u kojem se sastaju Zrinjski i Sarajevo.

Kraj susreta na Tušnju.

81. minut: Žuti karton za Džafića zbog nesmotrenog prekršaja.

66. minut: Razočaravajuća igra oba tima, igra se lagano kao da je u pitanju prijateljska utakmica.

61. minut: Prošlo je sat vremena igre na Tušnju, bez prilika na obje strane.

54. minut: Krpić šutira, ali ostaje 0:0.

Kraj prvog dijela.

44. minut: Finiš prvog dijela na Tušnju. Meleg šutira, njegov udarac odlazi u korner.

40. minut: Borac još uvijek bez prave šanse.

30. minut: Prva veća prilika na utakmici. Tuzla City je mogao do vodstva. Đafić je sjajno petom progirao Krpića čiji udarac sjajno bani Ćetković.

22. minut: Meleg šutira, njegov izblokirani šut odlazi pored gola. Korner za Borac.

22. minut: Žuti karton za Karjaševića.

15. minuta: Bez većih uzbuđenja na Tušnju.

1. minut: Tuzla City u prvim sekundama utakmice mijenja mladog Mehmedovića a uvodi u igru Krpića. Očito je da mnogi treneri u Premijer ligi zlouptrijebljavaju U-21 pravilo.

1. minut: Počeo je susret na Tušnju.

14:55 sati: Bit će ovo duel drugoplasiranog i trećeplasiranog tima u Premijer ligi BiH. Tuzla je u ovom trenutku druga i ima tri boda više od Borca.

14:53 sati: Poznati su sastavi za duel na Tušnju:

Tuzla City: Fejzić, Tomašević, Morris, Čeliković, Ferreyra, Mehmedović, Karjašević, Doffo, Mišić, Mešinović, Džafić.

Borac: Ćetković, Subić, Vojnović, Milojević, Ćorić, Molls, Begić, Meleg, Ayaz, Vušurović i Lukić.

14:50 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos današnjih utakmica 26. kola Premijer lige BiH.