TOK UTAKMICA/ Rudar - Sloboda 1:1, Tuzla City - Sarajevo 1:1
Današnji program 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine otvorili su Rudar i Sloboda duelom u Prijedoru.

Meč je u Prijedoru završen je rezultatom 1:1.

Identičnim rezultatom okončan je i meč Tuzla Cityja i Sarajeva na Tušnju.

Tuzla City: Fejzić, Nukić, Šukilović, Morris, Mehidić, Gavrić, Doffo, Mišić, Džafić, Mešinović, Krpić

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Kurdić, Trako, Oremuš, Ševelj, Kapić, Fanimo, Cmiljanić, Bagarić

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Fakor.ba

________________

Kraj meča.

90. minut: GOOOOL. Hebibović donosi Sarajevu izjednačenje. Pogodio je sa distance, uz nešto lošiju reakciju golmana Fejzića-

75. minut: Ahmetović mijenja Cmiljanića.

70. minut: Efendić umjesto Nukića kod domaćeg tima.

59. minut: Đokanović i Hebibović ulaze u igri, izašli su Ševelj i Oremuš-

58. minut: Dupovac poklanja loptu Džafiću, čiji udarac brani Dizdarević.

46. minut: Dupovac mijenja Traku u ekipi Sarajeva, a Čeliković mijenja Šukilovića kod Tuzla Cityja.

17:49  - Kraj prvog poluvremena. Domaći vode pogotkom Krpića.

39. minut: Cmiljanić bježi Šukiloviću i šutira, Fejzić brani. Najbolja šansa za Sarajevo.

33. minut: Žuti za Nukića zbog prekršaja nad Cmiljanićem.

27. minut: Karjašević mijenja Gavrića kod domaćih. Vjerovatno se radi o povredi.

18. minut: Sudar glavama Oremuša i Mehidića. Ukazuje im se ljekarska pomoć.

10. minut: Opet prijete domaći. Dizdarević odbija loptu u korner poslije udarca Džafića-

5. minut: GOOOOL. Tuzla vodi. Sulejman Krpić glavom trese mrežu Sarajeva. Zanimljivo, on je pogodio i u prvom duelu ovih timova na Koševu. Asistenciju je uknjižio bh. reprezentativac Ajdin Nukić.

4. minut: Prva velika prilika na meču, Džafić pogađa stativu.

17:00 -  Krenuo je duel u Tuzli. Glavni arbitar meča je Aleksandar Njegomirović.

Kraj u Prijedoru. Prvi remi Rudara i Slobode u međusobnim okršajima. Završeno je 1:1.

90. minut: Tri minute nadoknade.

80. minut: Dosta slabija utakmica u drugom poluvremenu.

58. minut: Alić izlazi, Ramić ulazi u gostujućem timu.

56. minut: Ćivić topovski šutira, ali pogađa vanjski dio mreže.

46. minut: Husejinović mijenja Mehmedovića u ekipi Slobode.

15:49 - Kraj prvog poluvremena u Prijedoru.

42. minut: Odličan udarac Maksimovića, brani Šćekić. Mogla je Sloboda do preokreta.

36. minut: GOOOOOOL. Maksimović pogađa za 1:1. Igrač Slobode poslao je golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

35. minut: Penal za Slobodu. Pekija je igrao rukom, sudija Marić pokazao na bijelu tačku.

30. minut: GOOOOL. Rudar vodi. Amoah je strijelac. Ovo je njegov četvrti gol u sezoni. Loše je reagovala odbrana gostiju poslije dodavanja Sadikua, Amoah je ostao sam i matirao Bukvića.

25. minut: Igrači Slobode gube loptu na sredini terena, Jakupović je krenuo prema golu, ruši ga Karišik. Defanzivac Slobode zaradio je javnu opomenu.

12. minut: Ćivić iz izgledne situacije šutira visoko preko gola.

2. minut: Žuti karton za Beganovića, on će propustiti naredni meč protiv Radnika.

1. minut: Počeo je duel u Prijedoru.

14:54 - Sloboda je posljednji put u Premijer ligi BiH pobijedila 15. augusta. U Vrapčićima protiv Veleža bilo je 0:2. Od tada je odigrano šest premijerligaških kola u kojima Crveno-crni nisu okusili slast pobjede. Tri puta su Tuzlaci remizirali, a tri pura su poraženi.

- Tim Mladena Žižovića ima 16 bodova i trenutno je četvrti na tabeli, a Rudar sa pet bodova manje zauzima 10. mjesto.