TOK UTAKMICA/ Tuzla City - Velež 1:3, Široki Brijeg - Sloboda 3:0
Završene su dvije utakmice 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
01.12.2020. u 12:00

Fudbaleri Veleža na Tušnju su poslije preokreta savladali Tuzla City rezultatom 3:1, a Široki Brijeg je na Pecari deklasirao Slobodu 3:0.

Teksutalni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.

_____________________________________________________________

Kraj dvoboja u Širokom Brijegu.

90. minut: Dvije minute nadoknade.

68. minut: Tresla se ponovo mreža Slobode, ali s vanjske strane. Umalo da Angelov upiše hat-trick.

56. minut: Predragović šutira iz slobodnjaka, Angelov interveniše s gol-linije.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme. Žuti karton za Begića poslije prekršaja nad Mujagićem.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. Široki vodi sa 3:0.

29. minut: GOOOOOL. Sada je 3:0 za Široki. Jurilj je strijelac. Sloboda se raspala poslije pola sata igre.

19. minut: Sada je Ćorić lijepo gađao, Golubović lijepom paradom spašava Slobodu potopa u prvom dijelu utakmice.

17. minut: GOOOOOOL. Široki je opet pogodio mrežu Slobode. Ponovo je Golubovića matirao Angelov. Ćorić je ubacio sa desne strane, jedan igrač domaćih lijepo propustio loptu, a Makedonac glavom uduplao vodstvo svog tima.

6. minut: GOOOOOL. Golubović je odbranio penal Joviću, ali u nastavku Angelov glavom postiže gol za domaće. Čini se da je Angelov prijevremeno ušao u šesnaesterac, ali sudija se nije oglasio.

5. minut: Penal za Široki. Devedžić je oborio Radeljića, a sudija Musić pokazao na bijelu tačku.

1. minut: Počeo je dvoboj na Pecari.

17 sati: Meč će početi minutom šutnje u čast nedavno preminulog Diega Armanda Maradone.

16:55 sati: Uskoro očekujemo izlazak igrača na travnjak.

VEZANI TEKST - Veležu puni plijen na Tušnju, Tuzla City opet poražen nakon preokreta

Kraj na Tušnju, Velež je zasluženo slavio s 3:1.

90. +4: GOOOOOOL! Cvijanović je potvrdio pobjedu Veleža!

90. +2: Nevjerovatan promašaj Ovčine nakon odlične solo dionice i proigravanja Anđušića.

90. minuta: Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

85. minuta: 29:17 u prekršajima za domaćine...

78. minuta: Gužvu u šesnaestercu Tuzla Cityja pokušao je efikasno "makazicama" okončati Ovčina, ali je šutirao pored gola.

75. minuta: Odličan prodor Cvijanović je upropastio lošom povratnom loptom, nikoga od njegovih saigrača nije bilo na ivici šesnaesterca.

70. minuta: Slična situacija poput one iz 30. minute. Ovoga puta su uloge zmijenjene. U kaznenom prostoru Veleža pao je Džafić poslije duela sa Ferreyrom, no Peljto se nije oglasio.

62. minuta: Brandao je dobro proigrao Mulića, no stasiti napadač se nije najbolje snašao na teškom terenu.

58. minuta: Još jedna slabija reakcija Fejzića, napucao je Brandaa, srećom po njega lopta je Brazilca pogodila u ruku, što nije promaklo Peljti.

55. minuta: Ovo je bio osmi pogodak napadača Veleža u ovoj sezoni

54. minuta: GOOOOOOL! Mulić je pogodio iz slobodnjaka s velike udaljenosti, a preokretu Veleža je kumovala i loša intervencija Fejzića.

52. minuta: Bez većih prilika u nastavku utakmice...

46. minuta: Počelo je drugo povrijeme susreta Tuzla City - Velež.

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 1:1.

44. minuta: Mulić šutra glavom preko gola.

44. minuta: U kornerima je 3:2 za Tuzla City, finiše je prvog dijela.

35. minuta: GOOOOOL! Radovac je izjednačio, šut Osmića skrenuo je u gol. Krunisao je Velež bolju igru u posljednjih 15ak minuta.

30. minuta: Samo nekoliko sekundi kasnije Brandao je bio pred golom domaćina, pao je u duelu sa Nukićem, no Peljto je pokazao da se igra nastavi.

30. minuta: Korner je ponovo mogao biti koban za Velež. Karjašević je pogodio prečku.

29. minuta: Korner za Tuzla City...

22. minuta: "Skraćeni korner" je propao zbog faula Cvijanovića u napadu.

21. minuta: Slobodni udarac za Rođene s desne strane.

20. minuta: Najbolja prilika za Velež, Mulić šutira iz okreta nakon što je kombinovao sa Brandaom. Fejzić brani...

17. minuta: Prva ozbiljnija prilika za Velež, Brandao je šutirao po sredini gola, no Fejzić je sigurno uhvatio loptu.

16. minuta: Bogdanović hvata loptu poslije prodora i centaršuta Nukića.

12. minuta: GOOOOOOL! Maksimović je pogodio poslije kornera. Loptu je s prve stative krenuo Barišić, kojem pišemo asistenciju.

11. minuta: Tuzla City je izborio prvi korner na utakici...

10. minuta: Bez većih prilika u uvodnih deset minuta prvog susreta 17. kola PLBiH.

7. minuta: Travnjak stadiona Tušanj daleko je od idealnog, što će zasigurno utjecati na igru oba tima.

6. minuta: Sastav Tuzla Cityja u PLBiH još nikada nije savladao Velež.

5. minuta: Tuzla City i Velež u današnji duel ušli su s identičnim brojem bodova (24). Tuzlaci su sedmi, a Mostarci zauzimaju šesto mjesto na tabeli.

2. minuta: Prvi pokušaj na utakmici, Mirsad Ramić je pokušao sa 20ak metara. Slaviša Bogdanović je bio siguran.

1. minuta: Najbolji bh. arbitar Irfan Peljto označio je početak utakmice. Prvi s centra su krenuli fudbaleri Veleža.

12:57 - Sve utakmice 17. kola Premijer lige BiH počet će minutom šutnje u čast legendarng argentinskog fudbalera Diega Armanda Maradone.