Slavili i na Tušnju
Velež protiv Sarajeva za prvi trofej u nezavisnoj BiH
Prvi put od nezavisnoti Bosne i Hercegovine Velež će imati priliku da osvoji trofej.
20.04.2022. u 17:48

Rođeni su preko Tuzla Cityja izborili plasman u finale Kupa Bosne i Herceogovine. Nakon pojede 4:0 u Vrapčićima, tim Feđe Dudića slavio je i u revanšu u Tuzli.

Završilo je 1:0, a jedini gol na meču dao je Edo Vehabović u 41. minuti: Asistirao mu je Denis Zvonić.

Tuzla City, koji još uvijek nije pronašao zamjenu za Husrefa Musemića, krenuo je u meč s namjerom da brzo postigne gol.

U 4. minuti Džafić je dalekometnim udarcem pogodio prečku, a okvir gola tresao se i u 33. minuti nakon pokušaja Vukušića.

Poslije toga je stigao vodeći pogodak Veleža, koji je "ohladio" Tuzlake, a Veležu otvorio vrata finala.

Velež će u finalu odmjeriti snage sa Sarajevom, klubom s bogatim iskustvom u ovom takmičenju. Sarajevo je šest puta osvajalo Kup, a dva finala Bordo tim je izgubio.

Duel se igra 19. maja na stadionu Bilino polje u Zenici.

Osim borbe za trofej, meč će biti značajan i zbog razloga da odlučuje o putniku u Evropu. Veležu je Kup jedini način da izađe na euroscenu, dok Sarajevo ima šanse i kroz Premijer ligu, a mnogo toga će biti jasnije do finalnog susreta.