Težak poraz
Zmajići imali veću podršku navijača, ali Švedska deklasirala BiH u Borasu
Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-21) uknjižila je treći poraz, ujedno i najteži u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
12.11.2021. u 19:54

Zmajići su na Boras Areni poraženi od selekcije Švedske rezultatom 4:0

Izabranici Slobodana Starčevića pružili su očajnu partiju. Švedska je povela golom Anthonyja Elange, napadača Manchester Uniteda, u 24. minuti.

U nadoknadi prvog poluvremena domaći tim je uduplao prednost golom Walemarka.

Elanga je u 75. minuti postigao svoj drugi pogodak na meču za 3:0, a Nygren je u 77. minuti povisio prednost Švedske na 4:0.

Vrijedi istaknuti da je s tribina u Borasu veću podršku imao bh. tim, ali to nije utjecalo da Starčevićevi puleni pruže više. U prvom poluvremenu povrijedio se, čini se teže, Ivan Bašić, fudbaler Zrinjskog.

Šanse bh. tima da se domogne mjesta koje vode na Evropsko prvenstvo sada su samo teoretske.

Švedska je prva u grupi sa 14 bodova, a BiH je na petoj poziciji s pet bodova na kontu iz gol-razliku 6:11.