PLBiH
Zrinjski dominirao protiv Krupe, Jakirović debitovao uz "minimalac"
U posljednjem susretu subotnjeg programa 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je Pod Bijelim brijegom sa 1:0 savladao pretposljednju Krupu.
27.02.2021. u 20:56

Plemići su dominirali tokom cijele utakmice u kojoj je na klupi mostarskog sastava debitovao nekadašnji bh. reprezentativac Sergej Jakirović.

Od prve do posljednje minute Zrinjski je kontrolisao utakmicu.

Iako se mreža gostiju zatresla tek jednom, i to u 35. minuti poslije udarca Enina, imao je domaćin još nekoliko jako dobrih prilika kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu.

Prednjačio je kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija, koji iz nekoliko izglednih situacija nije uspio matirati Kolaka na golu Krupe, koji takođe nosi određen zasluge što je samo jedna lopta završila u mreži iza njegovog gola.

Pokušavao je i Govedarica, pa i kasnije Mašić koji ga je zamijenio, ali je ostalo 1:0.