Petarda u derbiju
Zrinjski samljeo City, Tuzlaci poniženi u Mostaru
U okršaju prvoplasiranog Zrinjskog i drugoplasiranog Tuzla Cityja na stadionu Pod Bijelim brijegom ubjedljivo je stavio domaći tim koji korača ka naslovu prvaka Bosne i Hercegovine.
02.04.2022. u 18:54

Zrinjski je trijumfovao rezultatom 5:0 i nanio ekipi Husrefa Musemića najteži premijerligaški poraz.

Ništa nakon prvog poluvremena nije ukazivalo na ovakav debakl Cityja. Gosti su bili bolji rival, sve do 35. minute kada je Tičinović prvu priliku Zrinjskog pretvorio u pogodak.

Bio je to i konačan ishod prvih 45 minuta, a šest minuta igre u nastavku bilo je potrebno Nemanji Bilbiji da postigne 25. gol u sezoni i da se upiše u strijelce na 15. meču uzastopno.

Bilbija je deset minuta poslije postigao drugi gol na meču za 3:0.

U nastavku je Jakirović dao šansu igračima s klupe da pokažu šta znaju, a to su iskoristili Šipovac i Jukić. Obojica su na travnjak ušla u 59. minuti.

Šipovac se u strijelce upisao u 72., a Jukić u 80. minuti kada je u potpunosti dokrajčio City i postavio konačnih 5:0.

Zrinjski sada ima ogromnih 19 bodova prednosti nad Tuzla Cityjem.

Vrijedi istaknuti i to da je trener gostujućeg tima Husref Musemić isključen zbog prigovora u 18 minuti.

Sudija Admir Musić pokazao je sedam žutih kartona, četiri za goste i tri za domaći tim.