Tužilaštvo Bosne i Hercegovine potvrdilo je 2020. godine informaciju da se u Posebnom odjelu za ratne zločine protiv Radovana Viškovića, aktuelnog predsjednika Vlade manjeg bh. entiteta Republika Srpska, vodi istraga zbog ratnih zločina.
Nakon toga nijedna značajna informacija o ovoj istrazi nije izašla u javnost, a na naš upit Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je odgovorilo kako ne mogu da nam daju informacije s obzirom na to da je predmet još u radu.
Istraga je pokrenuta nakon svjedočenja zaštičenog svjedoka M-16 Tužilaštva ispred Suda BiH 2017. godine u predmetu Miodrag Josipović i drugi kada je naveo da mu je Radovan Višković nakon završetka rata nudio novac za premještanje grobnica.
Svjedok M-16 je također kazao da je Višković učestvovao u transportovanju zarobljenih Bošnjaka na mjesto strijeljanja.
Memorijalni centar Srebrenica (MMC) pozvao je 17. septembra Tužilaštvo BiH da pokrene istragu o krivičnoj odgovornosti predsjednika Vlade RS-a Radovana Viškovića zbog njegove uloge u premještanju masovnih grobnica.
Osim zaštičenog svjedoka M-16, ispred Tribunala u Hagu 25. jula 2008. godine svjedok Željko Kerkez, oficir Glavnog štaba tzv. Vojske Republike Srpske na suđenju Vujadinu Popoviću, načelniku sigurnosti Drinskog korpusa, spomenuo je vezu Viškovića sa genocidom u Srebrenici.
Kerkez je naveo Viškovića kao jednog od dvojice svojih referenata s kojim je, kako je kazao, drugi dan po ulasku snaga u Srebrenicu bio na lokaciji.
- Ja sam sa vozilom kojim je upravljao moj pomoćnik Višković Radovan, sa pukovnikom Simovićem, krenuo tog dana negdje u prijepodnevnim časovima, sa Han Pijeska. Znači, iz sektora pozadine. Odnosno iz lokacije moje službe - navodi se u jadnom transkriptu Tribunala.