Jedina predviđena tačka dnevnog reda su izmjene Poslovnika kojima treba omogućiti da taj dom ubuduće zasjeda online u vrijeme epidemije koronavirusa.
Prema planovima, dan kasnije iza Zastupničkog doma, trebalo bi da se sastane i Dom naroda sa sličnim dnevnim redom.
U međuvremenu su naredbom Štaba civilne zaštite Kantona Sarajevo od 3. aprila, sjednice entitetskog i državnog parlamenta izuzete od zabrane okupljanja, s obrazloženjem da se to u trenutnim prilikama čini u cilju omogućavanja rada zakonodavnih tijela i donošenja odluka po kojima bi izvršna vlast mogla postupiti u interesu građana Bosne i Hercegovine te Federacije BiH.
Federalni i državni parlament su, međutim, obavezani da se prilikom održavanja sjednice pridržavaju socijalne distance, propisanih epidemiološko-zaštitnih mjera i preporuke Kriznog štaba Ministartva zdravstva Kantona Sarajevo.
Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH, dajući mišljenje koje je tražio predsjedavajući Zastupničkog doma Parlamenta FBiH Mirsad Zaimović, naveo je da se za danas planirana sjednica, uzimajući u obzir poduzete mjere zaštite i njen značaj, može održati, uz osiguranje sredstava za dezinfekciju ruku i zaštitnih maski za sve učesnike te uz obaveznu fizičku udaljenost između njih od najmanje metar i po, kao i uz adekvatnu ventilaciju u prostoriji. Rukovanje nije preporučljivo.
Iz Zavoda je također navedeno da treba savjetovati izbjegavanje dolaska zastupnicima koji eventualno imaju simptome respiratorne bolesti ili se ne osjećaju dobro, što je Zaimović i učinio sazivajući sjednicu, uz napomenu ostalim članovima Doma da planiraju dolazak u dogovoru s čelnicima njihovih zastupničkih klubova.
Zastupnički dom je tijelo dvodomnog Parlamenta Federacije BiH s ukupno 98 zastupnika.