Prijateljski duel
Češka prokockala veliku prednost protiv Turske
10.09.2018. u 14:06
Prijateljska utakmice košarkaških reprezentacija Turske i Češke

Koškarkaška reprezentacija Češke, s kojom će najbolji košarkaši naše zemlje snage odmjeriti 16. septembra, poražena je u prijateljskom duelu sa Turskom rezultatom 89:80.

Da Česi nisu nimalo naivna selekcija pokazali su nedavnom pobjedom nad Italijom (87:80), ali u u prvom poluvremenu prijateljskog ogleda sa Turcima.

Poslije prvog poluvremena Česi su imali čak 21 poen prednosti, a vodili su sa 51:30.

Ipak, u nastavku su se Turci vratili sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini utakmice.

Tursku su do preokreta predvodili Wilbekin i Osman, koji su ubacili po 24 poena, dok su Ilyasova i Erben zabili po 12.

Najefikasniji u redovima Češke bio je Auda sa 18 poena, dok je Hruban ubacio tri manje.