Liga prvaka

Poznati četvrtfinalisti: Barca pregazila Lyon, Liverpool moćan protiv Bayerna

Objavljeno: 13.03.2019. u 22:52

Jedan od krivaca za eliminaciju Bavaraca je Neuer, koji je u 26. minuti napravio kardinalnu grešku

Mane je u 26. minuti kaznio glupost njemačkog golmana

Fudbaleri Liverpoola i Barcelone izborili su plasman u četvrtfinale Lige evropskih prvaka, gdje su se pridružili Juventusu, Manchester Cityju, Ajaxu, Tottenhamu, Portu i Manchester Unitedu.

Derbi večeri odigran je u Minhenu, gdje je Liverpool sa 3:1 savladao Bayern. Prvi meč na Anfieldu završen je bez golova, a engleski tim veliku prednost stekao je u 26. minuti. Manuel Neuer, golman bavarskog giganta, napravio je kardinalnu grešku koju je kaznio Sadio Mane, pogodivši za 0:1.

Njemački gigant nije se predavao i 13 minuta kasnije stigao je do izjednačenja. Gnabry je probio desnu stranu, na drugoj stativi tražio je Lewandowskog, a na putu do poljskog golgetera, loptu je zakačio Matip i pogodio vlastitu mrežu.

Liverpool je znao šta traži u Minhenu i novu priliku dočekao je u 69. minuti. Nakon kornera najviši u skoku bio je Virgil Van Dijk i glavom je zakucao loptu u mrežu za 1:2.

Bavarce je dotukao Mane svojim drugim golom u 84. minuti. Senegalac je pogodio glavom na perfektnu asistenciju Salaha.

Barcelona se lako obračunala sa Lyonom slavivši sa 5:1. Već u 18. minuti Lionel Messi realizovao je jedanaesterac za 1:0. Nakon pola sata igre već je bilo 2:0, a strijelac je bio Coutinho na asistenciju Luisa Suareza.

Gosti se nisu predavali, a u 58. minuti neizvjesnost je vratio Lucas Tousart, koji je pogodio za 2:1.

Ipak, Katalonci se bude u finišu meča i golovima Messija u 78. i Piquea u 81. minuti ovjeravaju prolaz u četvtfinale. Tačku na "i" stavio je Dembele golom u 86. minuti.

Izvor:   Faktor

Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook i Twitter. Zabranjeno je prenošenje sadržaja bez odobrenja redakcije. Kontaktirajte nas na [email protected]