Prva liga Slovenije
Dva gola Kobiljara, asistencija Ibričića za pobjedu Domžala
10.05.2019. u 21:22

Fudbaleru Rudara iz Velenja upisali su visoku pobjedu nad Alumunijem u meču 32. kola Prve lige Slovenije.

Domaći tim je slavio s 3:0, a dvostruki strijelac za Rudar bio je nekadašnji fudbaler Sarajeva i bivši mladi reprezentativac BiH Rijad Kobiljar.

Prvi pogogdak Kobiljar je postigao u 50. minuti, a samo sedam minuta kasnije bh. fudbaler je udvostručio vodstvo.

Posao Rudaru olakšala su i dva isključenja u redovima gostujućeg tima, a konačnih 3:0 postavio je Škoflek u 74. minuti utakmice.

Rudar je uprkos pobjedi ostao sedmi sa 36 bodova, dok je Alumuniji šesti sa pet bodova više.

U drugom meču koji se igrao danas Domažle su slavile s 2:1 protiv ND Gorice, a asistent za pobjednički pogodak domaćeg tima u 90. minuti bio je nekadašnji bh. reprezentativac Ibričić.