Premier liga
Manchester City korača ka šampionskoj tituli
Do 24. ovosezonske prvenstvene pobjede fudbaleri Manchester City stigli su na gostovanju kod Aston Ville koju su nadigrali s 2:1.
21.04.2021. u 23:09

Ipak, nije sve tako dobro počelo po izabranike Pepa Guardiole i lidere engleske Premier lige. Već u prvoj minuti susreta domaći sastav stigao je do prednosti kada je McGinn pogodio nakon asistencije Watkinsa.

Ipak, u nastavku prvog dijela Građani su uspjeli kreirati preokret. Prvo je Phil Foden u 22. minuti izjednačio poslije asistencije Bernarda Silve, da bi pet minuta pred odlazak na poluvrijeme Silva asistirao zemlaju Rodriju za totalni preokret.

Minut prije kraja prvog dijela City je ostao s deset igrača na terenu jer je Stones dobio direktan crveni karton.

Ni domaćin nije dugo u nastavku bio u brojčanoj prednosti jer je Cash u rasponu od 54. do 57. minute dobio dva žuta kartona.

Rezultat je na kraju ostao onaj iz 40. miute meča, a ovom pobjedom Građani su korak bliže šampionskoj tituli.

Ranije danas Tottenham je poslije preokreta s 2:1 savladao Southampton.