UEFA takmičenja
Partizan prošao, Dinamo ispao, Barci derbi protiv Napolija
Fudbaleri Partizana plasirali su se među 16 najboljih ekipa u UEFA Konferencijskoj ligi nakon što su u revanš utakmici šesnaestine finala u Beogradu savladali ekipu Sparte iz Praga sa 2:1.
24.02.2022. u 23:03

Nakon prve utakmice u kojoj je Partizan u gostima slavio sa minimalnih 1:0, crno-bijeli su večeras u Beogradu ponovo pobijedili Spartu, javlja Anadolu Agency (AA).

Strijelac oba gola Partizana je bio Ricardo Gomes u 7. i 24. minuti, dok je gol za goste postigao Adam Hlozek u 85. minuti.

Pobjedu je ostvario i zagrebački Dinamo u Evropskoj ligi. Modri su sa 1:0 savladali Sevillu, ali su ispali zbog poraza u prvom meču (2:3).

Barcelona je u derbiju ovog stepena takmičenja bila bolja od Napolija, a Borussija DOrtmund eliminisana je od Rangersa.