U lovu na peti trofej
Real Madrid u finalu Svjetskog klupskog prvenstva
Real Madrid će peti put u historiji imati priliku da postane klupski prvak svijeta.
08.02.2023. u 22:00

Kraljevski klub plasirao se u finale Svjetskog klupskog prvenstva trijumfom protiv egipatskog Al-Ahlyja.

Tim Carla Ancelottija slavio je rezultatom 4:1.

Real je otpot Egipćana slomio u 42. minuti golom Vinicusa Juniora i to je bio ishod prvog poluvremena.

U prvoj minuti nastavka Valverde je uduplao prednost aktuelnog prvaka Evrope.

Djelovalo je tada da je priča u Maroku završena, ali Al-Ahly je uspio vratiti neizvjesnost preko Maaloula koji je u 65. minuti pogodio iz penala.

Al-Ahly je poslije toga imao nekoliko dobrih situacija za poravnanje, ali još jedna lopta nije završila iza leđa Lunina koji je mijenjao povrijeđenog Courtoiusa.

Real je u 87. minuti propustio priliku povećati prednost kada Modrić nije realizirao penal, ali u drugoj minuti nadoknade je Rodrygo pogodio za 3:1. Arribas je u osmoj minuti zaustavnog vremena postavio konačan rezultat.

Kraljevi će u finalu igrati protiv Al-Hilala iz Saudijske Arabije. Za treću poziciju snage će odmjeriti Flamengo i Al-Ahly.

Klubovi iz Evrope devet puta uzastopno osvajali su ovo takmičenje.

Utakmice u Maroku počele su minutom šutnje u čast žrtvama razornog zemljotresa koji je pogodio Tursku i Siriju.