Borac i Tuzla City u Banjoj Luci odigrali su zaostali duel trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Meč je okončan podjelom bodova rezultatom 1:1.

Borac: Pavlović, Strahinja, Ćorić, Begić, Molls, Vojnović, Subić, Lukić, Vranješ, Kulašin, Zakarić

Tuzla City: Brajlović, Šukilović, Nukić, Morris, Mehidić, Tomašević, Gavrić, Karjašević, Doffo, Ubiparip, Krpić.

Utakmicu je sudio Zoran Grbić iz Prijedora.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________

Kraj meča. Podjela bodova na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

90. minut: Velika šansa za Brkića, koji šutira pored gola. Mogao je gostujući tim odnijeti puni plijen.

85. minut: Finiš meča u Banjoj Luci.

75. minut: Moraitis mijenja Vranješa. Brkić umjesto Gavrića kod gostiju.

71. minut: Mnogo sreće za goste. Vušurović je šutirao, lopta na putu prema golu zakačila jednog igrača Cityja, promijenila pravac i pogodila stativu.

66. minut: Lukić je pobjegao odbrani Tuzlaka,  Brajlović na vrijeme napušta svoju mrežu i brani udarac.

63. minut: Udarac je oprobao i Karjašević, pravo u Pavlovića.

62. minut: Dalekometni pokušaj Mehanovića ide pored gola Borca.

58. minut: GOOOOOL. Vranješ šalje loptu u jednu, Brajlovića u drugu stranu za 1:1.

57. minut: Penal za Borac. Duel Lukića i Šukilovića, arbitar Grbić pokazao je na bijelu tačku. Šukilović je zaradio i žuti karton.

47. minut: GOOOOL. Tuzlaci su poveli. Mehanović je pogodio stativu, lopta se odbila pravo na nogu Krpiću, koji postiže jedan od lakših golova u karijeri.

46. minut: Mirzad Mehanović mijenja Nemanju Tomaševića kod Tuzla Cityja. Vušurović umjesto Kulašina kod Borca.

Bez sudijske nadoknade prvog dijela. Nema pogodaka nakon 45 minuta meča Borac - Tuzla City.

43. minut: Doffo je odigrao u prazan prostor za Nukića, ali pomoćnik Udovičić signalizira ofsajd. Čini se da je pogriješio...

37. minut: Velika šansa za goste. Kontranapad Tuzlaka, Krpić je odigrao povratni pas za Nukića, ovaj šutirao iz prve, a Subić u pokušaju da interveniše pogađa prečku. Malo je nedostajalo da Musemićev tim dođe do pogotka iz prvog opasnog napada.

30. minut: Nova prilika za Borac. Nakon kornera pokušava Vojnović, Brajlović opet brani.

29. minut: Vranješ šutira, Brajlović krajnjim naporima izbija u korner.

24. minut: Nukić je krenuo u kontranapad, ruši ga Subić i pravo je čudo kako mu arbitar Grbić za ovaj prekršaj nije pokazao javnu opomenu.

15. minut: Ubiparip je zaradio javnu opomenu zbog prigovora. Slobodan udarac za Borac. Vranješ je pokušao sa 17 metara, pogodio je živi zid.

2. minut: Gužva pred golom Tuzlaka, rasčistio je Doffo.

1. minut: Počela je utakmica.

16:15 -  Tuzla City je oslabljen neigranjem Adnana Džafića, Petra Mišića, Jasmina Čelikovića, koji su suspendovani zbog žutih kartona. Zbog toga je trener gostiju Husref Musemić napravio nekoliko promjena, a interesantno, među stativama je Bakir Brajlović umjesto standardnog Nevresa Fejzića.