Kontrolne utakmice
Velež bolji od Torpeda, još jedan težak poraz Mladosti
U pripremnom meču u Antaliji fudbaleri Velža su s 3:1 nadigrali bjeloruski Torpedo.
08.02.2020. u 17:40

Mostarski sastav poveo je golom Harisa Ovčine već u trećoj minuti susreta.

Priliku da udvostruči prednost Mostaraca imao je Nusmir Fajić u osmoj minuti, da šut Ćosića iz 12. minute susreta odlazi preko gola.

Strijelac vodećeg gola za Velež imao je dobru priliku i u 25. minuti, no njegov šut je otišao pored stative.

Ipak, četiri minute prije kraja prvog dijela Fajić je uspio udvostručiti prednost hercegovačkog sastava, a do kraja prvih 45 minuta imali su Mostarci još dvije dobre prilike, ali se rezultat nije mijenjao.

Poslije osam minuta igre u nastavku bilo je 3:0 za Velež. Odličnu partiju danas drugim golom je krunisao Ovčina nakon asistencije Fajića.

Konačnih 3:1 Torpedo je postavio u 77. minuti meča.

Novi težak poraz u Antaliji doživjela je Mladost iz Doboja kod Kaknja. Austrijski Ried slavio je s visokih 5:0 protiv bh.premijerligaša.