30. kolo
TOK UTAKMICA/Željo - Velež 2:1, Borac - Sarajevo 1:0
Igman je na domaćem terenu pobijedio Leotar i došao na korak do opstanka u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
07.05.2023. u 15:25

Tim Husrefa Musemića slavio je 2:0, a oba pogotka postigao je najbolji igrač Igmana Mirsad Ramić u drugom poluvremenu.

Željo je u derbiju na Grbavici savladao Velež sa 2:1, dok je Borac slavio protiv Sarajeva rezultatom 1:0.

Objavljeni su i sastavi timova.

Željezničar: Muftić, Kosorić, Drina, Galić, Jašarević, Mekić, Hodžić, Štilić, Santos, Amoah, Krpić

Velež: Hadžikić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Anđušić, Šikalo, Haskić, Ćuković, Vehabović, Lauš

Borac: Ćetković, Ninković, Mrkaić, Predragović, Vojnović, Račić, Lagundžić, Blagaić, Lazić, Kulašin, Piščević

Sarajevo: Dizdarević, Musa, Trako, Jelić Balta, Vrančić, Oliveira, Varešanović, Kyeremeh, Šerbečić, Čirjak, Ziljkić

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

________________

Završene su obje utakmice.

90. minut: Četiri minute nadoknade na Grbavici.

87. minuti: GOOOOOL. Borac vodi protiv Sarajeva. Predragović je glavom pospremio u mrežu centaršut Subića.

87. minut: Gužva pred Željinim golom, Halilović šutira pravo u ruke Muftića.

83. minut: Na kraju je požutio Mrkaić, a drugi žuti karton zaradio je trener gostiju Mirza Varešanović, što znači da u nastavku neće moći sjediti na klupi, ali ni voditi tim u predstojećem gradskom derbiju.

80. minut: Čarke na travnjaku u Banjoj Luci. Jedan igrač Sarajeva leži na travnjaku, čak je i trener Varešanović utrčao na teren.

78. minut: Velika prilika za Velež, Haskić nije uspio pogoditi. Ostao je sam napadač Veleža na petercu, a njegov udarac glavom završio je pored stative.

72. minut: GOOOOOL. Haračić dovodu Želju do nove prednosti. Mnogo prigovora iz gostujućeg tabora prema sudiji Sivcu jer smatraju da je golman Hadžikić fauliran u duelu s Beganovićem. Na kraju je žuti karton zaradio Lauš, a arbitar pokazao na centar.

68. minut: Stativa spašava Sarajevo. Atraktivan pokušaj Blagaića, ali sada je sreća saveznik gostiju.

67. minut: Dobra šansa za Sarajevo, Kyeremeh šalje loptu preko gola.

63. minut: Štilić, Galić i Krpić izlaze van igre kod Želje, ušli su Šehić, Beganović i Haračić. U timu Veleža Šikala je zamijenio Halilović.

63. minut: Štilić je probao direktno iz kornera, prečka je spasila Velež.

57. minut: Mogao je Velež do preokreta, ciljao je Walace, Muftić lijepom paradom spasio sačuvao svoju mrežu. Rođeni bolji rival u drugom poluvremenu.

51. minut: GOOOOOL. Velež je izjednačio golom Anđušića.

46. minut: Trener gostiju Mirza Varešanović za sada nije mijenjao ništa, nego je napravio taktičke rokade. Jelić Balta je prekomandovan na stopersku poziciju.

46. minut: Počeo je drugi dio i u Banjoj Luci. Podsjetimo, Sarajevo igra s igračem manje.

46. minut: Nastavljen je meč na Grbavici.

Kraj i u Banjoj Luci.

45. minut: Isključen je fudbaler Sarajeva Muharem Trako. Sudija Miloš Gigović je njegov duel s Enverom Kulašinom okarakterisao kao prekršaj za javnu opomenu. S obzirom na to da je od ranije upisan u sudijsku bilježnicu, stoper Sarajeva morao je na prijevremeno tuširanje.

Završeno je prvo poluvrijeme na Grbavici. Željo na odmor nosi minimalnu prednost.

40. minut: Navijači Borca u ovim momentima skandiraju "Kosovo - Srbija".

41. minut: Odličan šut Santosa, Hadžikić vadi loptu ispod prečke.

40. minut: Željo kontroliše situaciju na Grbavici.

35. minut: Navijači Sarajeva tek sada stižu na stadion u Banjoj Luci.

33. minut: Vehabović je požutio kod Veleža, a nekoliko trenutaka ranije u sudijsku bilježnicu upisan je Anđušić.

29. minut: Zvonić u timu Veleža izlazi iz igre zbog povrede, zamijenio ga je Dejanović.

24. minut: Varešanović je upropastio kontranapad Sarajeva.

20. minut: GOOOOL. Željo vodi. Santos je pogodio na asistenciju Amoaha. Štilić je zavrnuo iz kornera, skočio je Hodžić, lopta je došla do Amoaha koji je nekako uspio dodati Santosu, a Brazilac stiže do pogotka.

15. minut: Santos je izborio korner. Odlučio se na udarac koji je izblokiran.

1. minut: Sa pet minuta zakašnjena počeo je i meč u Banjoj Luci.

1. minut: Krenuo je susret na Grbavici.

19:17 Meč na Grbavici sudit će Ermin Sivac, a na Gradskom stadionu u Banjoj Luci Miloš Gigović.

Kraj u Konjicu. Osma ovosezonska pobjeda Igmana, 16. poraz Leotara.

90+3: Finiš susreta.

89. minut: Mogao je Igman dokrajčiti Leotar, Hrelja je izašao sam pred Puletića, a gostujući golman izašao je kao pobjednik.

82. minut: GOOOOOL. Ramić je ponovo strijelac. Igman pred pobjedom. Napadač je pogodio glavom nakon centaršuta Durakovića iz kornera.

65. minut: Leotar je ostao s igračem manje. Šipovac je zaradio drugi žuti karton. Igrač Leotara pokušao je iznuditi penal, a nakon toga mu je arbitar pokazao drugu javnu opomenu i put prema svlačionici.

60. minut: GOOOOOOOL. Igman vodi. Ramić je strijelac. Napadač Konjičana postigao je 16. gol u sezoni. Odbila mu se lopta nakon pokušaja Bodula.

47. minut: Bodul je morao izaći pa ponovo ući. Dobio je žuti karton. Jakupović je ostao u svlačionici.

46. minut: Bizarna situacija na terenu. Bodul je ušao na teren, a da izmjena nije bila prijavljena. Konfuzija na travnjaku.

46. minut: Handžić i Gojković u igri kod Leotara. Aćimović i Čavić su ostali u svlačionici.

45+2: Nakon kornera za Igman sudija Peljto poslao je igrače u svlačionicu. Prvo poluvrijeme okončano je bez pogodaka.

43. minut: Aćimović bježi Mahmiću, ovaj ga ruši i dobija žuti karton. To mu je treći akumulirani i propustit će meč s Veležom u idućem kolu.

38. minut: Čarke Hebibovića i Čubrila nakon što je kapiten Igmana napravio jedan prekršaj na centru. Sudija Peljto situaciju je smirio žutim kartonima.

23. minut: Hrelja šutira, ali direktno u Puletića. Prvi ozbiljniji pokušaj domaćih.

11. minut: Velika prilika za goste. Aćimović i Šipovac spetljali su se pred golom Igmana. Aćimović je pobjegao svojim čuvarima, umjesto udarca prema golu odlučio se da proigra saigrača, ali sve je propalo.

1. minut: Krenuo je meč.

15:28 Igrači dva tima izlaze na travnjak.

Osim ove utakmice danas od 19.30 sati su na rasporedu dva derbija timova iz gornjeg dijela tabele, Željezničara i Veleža te Borca i Sarajeva.