Tuzla City se ne šali
Crnkiću dovoljna 21 sekunda: Radnik pao na Tušnju
Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su večeras Radnik u posljednjem meču 7. kola Premijer lige BiH i tako nastavili borbu za vrh tabele, odnosno poziciju koja vodi u Evropu.
13.09.2020. u 21:54

Građani su na Tušnju slavili sa 1:0, a strijelac je bio Nermin Crnkić koji je pogodio u 21. sekundi drugog poluvremena.

Domaći su tokom cijele utakmice kontrolisali utakmicu. Gosti su se opredjelili za odbranu gol i iz kontranapada su prijetili golmanu Muminoviću.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko poluprilika pred golom Radnika, gosti su prvi imali veliku priliku.

U 26. minuti nakon centaršuta sa desne strane Karić je sa pet metara šutirao glavom, a Muminović panterskom intervencijom spasio Tuzla City.

Četiri minute kasnije Muminoviću se revanširao Kozić, koji je odbranio zicer Ubiparipu. Do kraja poluvremena prijetili su Crnkić i Maksimović, ali promjene rezultata nije bilo.

Domaći su poveli iz prvog napada u drugom poluvremenu. Nikolić je izveo korner, u gužvi se najbolje snašao Crnkić i u 21. sekundi drugog dijela osigurao je prednost Građanima.

Isti igrač je u 74. minuti promašio nemoguće. Na prazan gol Crnkić je uspio pogoditi golmana Kozića! Do kraja meča gosti su imali još jednu priliku, ali Novaković nije uspio matirati Muminovića.