Svjetsko prvenstvo
Marcu Schwarzu pripalo zlato u alpskoj kombinaciji
Zlato u alpskoj kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u Cortini d'Ampezzo pripala je austrijskom skijašu Marcu Schwarzu. Austrijanac je trijumfovao s ukupnim vremenom 2:05.86.
15.02.2021. u 15:44

Samo četiri stotinke sporiji od pobjednika bio je drugoplasirani Alexis Pinturault, dok je treće mjesto pripalo Švicarcu Loicu Meillardu, koji je za 1.12 sekundi bio sporiji od Schwarza, koji je poslije prve vožnje bio peti.

Slalomsku vožnju nisu uspjeli završiti Austrijanci Vincent Kirchmayr i Matthias Mayer, te Švicarci Luca Aerni i Gino Caviezel, dok se Norvežanin Kjetil Jansrud nije pojavio na startu druge vožnje.

Inače, za Marca Schwarza je ovo četvrta medalja sa svjetskih prvenstava, ali prvo zlato. U Areu je 2019. godine osvojio srebro (timsko) i dvije bronze (slalom i kombinacija).