Sjajan dribling
Mogao je biti i tragičar: Cristiano Ronaldo "slomio kičmu" Laxaltu
Revaš polufinala Kupa Italije između Juventusa i Milana okončan je bez golova, što je bilo dovoljno ekipi Stare dame da se plasira u finale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja na Čizmi.
13.06.2020. u 10:30

U 16. minuti Juventus je mogao do vodstva, ali je Cristiano Ronaldo s bijele tačke pogodio stativu.

Porugalski napadač ipak je bio zaslužan za najatraktivniji potez na utakmici.

Naime, Cristiano je "slomio kičmu" defanzivcu gostujućeg tima Diegu Laxaltu i driblingom ga skoro poslao u reklame, da bi potom uslijedila i rabona koja nije donijela promenu rezultata.

Ipak, Juve je uspio da sačuva mrežu i odigra 0:0 sa Rosonerima što mu je bilo dovoljno za finale nakon 1:1 iz prvog meča. Utakmicu je obilježio i kung-fu udarac Rebića koji je dobio crveni karton, tako da je Milan još od 17. minuta igrao sa deset igrača.