Kvalifikacije za SP
Nestvaran rezultat u Teheranu: Iranci obradovali žene i nisu imali milosti prema Kambodži
Ansarifard je četiri puta matirao protivničkog golmana, a Azmoun je upisao hat-trick
10.10.2019. u 17:16

Fudbalska reprezentacija Irana deklasirala je Kambodžu u 3. kolu kvalifkacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Katara.

Domaći su na stadionu Azadi u teheranu slavili sa nestvarnih 14:0. Uz to, treba napomenuti da je Kambodža u 47. minuti promašila jedanaesterac.

Već na poluvremenu Iran je vodio sa 7:0, a još toliko golova raspoloženi domaćini postigli su i u nastavku.

Ansarifard je četiri puta matirao protivničkog golmana, a Azmoun je upisao hat-trick. Po dva gola postigli su Terami i Mohebi, a u strijelce su se upisali i Nourollahi, Kanaani i Mohammadi.

Ovu utakmicu obilježio je i povratak žena na tribine kojim je godinama bio zabranjen ulaz na fudbalske stadione u Iranu, tačnije od 1979. godine. Nakon 40 godina ženska populacija je gledala reprezentaciju Irana na domaćem terenu, a prethodnoh je 3.500 žena razgrabilo ulaznice za svoj sektor, a atmosfera na tribinama stadiona Azadi je bila sjajna.