Krunić nije igrao
Pukla bruka: "Brodolom" Milana u Bergamu
Rade Krunić je blamažu svog tima posmatrao sa klupe
22.12.2019. u 14:21

Milan je u posljednjoj utakmci u 2019. godini doživio pravi brodolom na gostovanju kod Atalante u Bergamu. Atalanta je deklasirala Rossonere rezultatom 5:0.

Tim iz Milana je četvrti put u historiji izgubio meč rezultatom 5:0. Posljednji put su duel sa pet golova u mreži okončali u maju 1998. protiv Rome.

Mrežu gostiju načeo je Gomez u 10. minuti i rezultat na semaforu se nije mijenjao do 61. minute. Tada je Mario Pašalić zabio za 2:0.

Na scenu je potom stupio Slovenac Josip Iličić. On je prvo u 63. minuti povisio prednost Atalante na 3:0, a devet minuta kasnije pogodio je za 4:0. Tačku na "i" stavio je Muriel pogotkom u 83. minuti.

Rade Krunić je blamažu svog tima posmatrao sa klupe.

Milan će 2019. godinu u Serie A okončati sa 21 bodom na kontu nakon 17 kola, a Atalanta ima deset bodova više i trenutno je peti tim u Serie A.