Serie A
Roma u 90. minuti ostala bez pobjede u Napulju
Bod Napoliju donio je Mertens u 90. minuti susreta
28.10.2018. u 22:30

Fudbaleri Rome  u 90. minuti ostali su  bez pobjede protiv Napolija. Derbi 10. kola Serie A na San Paolo stadionu okončan je rezultatom 1:1.

Gol za Romu postigao je El Sharaawy u 14. minuti nakon asistencije Undera, a izjednačenje domaćem timu donio je Mertens u 90. minuti meča.

Napoli je dominirao većim dijelom, ali Mertens, Insigne, Hamšik i društvo nisu realizirali svoje šanse. Sve do one u 90. minuti.

Svoje prilike imala je i Roma . Edin Džeko je u prvom dijelu savladao Ospinu, ali je s gol-crte loptu izbacio Albiol.

Bh. napadač je u finišu prvog dijela preuzeo kapitensku traku od De Rosija, nakon što je iskusni Italijan izašao iz igre zbog povrede.

Džeko je ostao na dva gola u Serie A, što je za njegov renome ispod očekivanja, ali Dijamant briljira u Ligi prvaka gdje je u tri meča postigao pet pogodaka.

Napoli je na drugoj poziciji sa 22 osvojena boda, što je šest manje u odnosu na prvoplasirani Juventus. Roma je smještena na osmu poziciju sa 15 bodova na kontu.