Bez poraza u 2020.
Sarajevo na krilima Tatara srušilo Slobodu: Bordo tim ide na pauzu sa devet bodova više od Želje
Sarajevo je 13. pobjedom u sezoni okončalo jesenji dio Premijer lige Bosne i Hercegovine.
12.12.2020. u 18:52

Tim Vinka Marinovića je u 19. kolu na Koševu pobijedio Slobodu rezultatom 2:1. Aktuelni prvak BiH 2020. godinu završava bez poraza u domaćem takmičenju.

Pobjedu Sarajevu protiv Slobode donio je Benjamin Tatar. Reprezentativac BiH postigao je oba pogotka za Bordo tim.

Prvi put je Tatar pogodio u 22. minuti na asistenciju Velkoskog. Devedžić je predao loptu u noge Makedoncu, ovaj dodaje za Tatara, koji matira Kukića.

Sedam minuta kasnije Tatar odmjerenim udarcem sa vrha šesnaesterca uz pomoć stative matira Kukića za 2:0.

Imalo je Sarajevo inicijativu, šanse za treći gol, ali na odmor su odnijeli dva pogotka prednosti.

Na startu drugog poluvremena, u 48. minuti Devedžić zbog oštrog starta nad Miličevićem dobija direktan crveni karton i tako neslavno završava blijedu partiju na Koševu. Činilo se da će domaći tim rutinski privesti meč kraju, ali...

Sloboda se sa igračem manje uspjela vratiti u život. U 73. minuti Kurtalić je matirao Kovačevića za neizvjesnu završnicu.

Ipak, Tuzlaci do kraja meča nisu imali snage za našto više.

Sarajevo i Sloboda okončali su jesenji dio prvenstva. Bordo tim proljeće čeka na liderskoj poziciji sa 45 bodova, devet više od drugoplasiranog Željezničara. Sloboda je na osmom mjestu sa 22 boda na kontu.