Teška povreda
Sezona nije ni počela, a Zidane je ostao bez važnog igrača
Koban za Asensija bio je duel sa Aubameyangom iz 64. minute utakmice, a prvi pregledi pokazali su da je riječ o povredi križnih ligamenata lijevog koljena
24.07.2019. u 11:11

Marco Asensio bio je ponajbolji fudbaler Real Madrida u prijateljskom susretu protiv Arsenal, u kojem su Kraljevi slavili poslije boljeg izvođenja penala.

Iako su Topnici imali dva gola prednosti poslije prvog poluvremena, Real je u nastavku uspio izjednačiti golovima Garetha Balea i Marca Asensija.

Obojica fudbalera priliku su dobili odmah na startu drugog poluvremena. Bale je u 56. minuti smanjio na 1:2, dok je tri minute kasnije Asensio pogodio za 2:2. Asensio nije imao mnogo razloga za slavlje jer se samo nekoliko minuta kasnije teško povrijedio.

Koban za Asensija bio je duel sa Aubameyangom iz 64. minute utakmice, a prvi pregledi pokazali su da je riječ o povredi križnih ligamenata lijevog koljena i sezona koja nije ni počela je vjerojatno već sad izgubljena za Realova veznjaka. Čeka ga pauza od najmanje osam mjeseci.