Slobodi bod u Prijedoru: Tuzlaci produžili seriju bez pobjede na sedam utakmica
Rudar Prijedor i Sloboda remizirali su u meču 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
03.10.2021. u 16:53

Duel u Prijedoru okončan je rezultatom 1:1, a sve bitno na ovom meču dogodilo se u prvom poluvremenu.

Rudar je poveo u 30. minuti. Strijelac je bio Amoah. Loše je reagirala odbrana Tuzlaka nakon dubinske lopte Sadikua, napadač Rudara ostao je usamljen i udarcem iz šesnaesterca matirao Bukvića.

Šest minuta kasnije Sloboda stiže do poravnanja. Pekija je igrao rukom u šesnaestercu, a glavni arbitar Marić pokazao je na bijelu tačku. Loptu je na 11 metara namjestio Maksimović i sigurno pogodio.

U drugom dijelu tempo igre je pao, Sloboda je više imala loptu u nogama, ali nije uspjela stvoriti šansu koja bi im donijela preokret.

Sloboda je i sedmi meč bez premijerligaškog trijumfa. Posljednji put Tuzlaci su slavili protiv Veleža u petom kolu.

Ekipa Mladena Žižovića na kontu ima 17 bodova i dijeli četvrtu poziciju sa Sarajevom koje ima i meč manje. Rudar je deseti za 12 bodova.

Od 17 sati igraju Tuzla City i Sarajevo.