Gol i penal
Sve je gotovo: Sjajni Edin Džeko odveo Romu u Evropsku ligu
Fudbaleri Rome slavili su gostujuću pobjedu protiv Torina i tako su potvrdili plasman u Evropsku ligu.
29.07.2020. u 23:43

VEZANI TEKST - Edin Džeko pogodio protiv Torina i stigao Rodolfa Volka

Vučica je slavila sa 3:2, a junak večeri ponovo je bio naš Edin Džeko. Dijamant je postigao jedan gol i izborio je penal iz kojeg je Diawara postigao treći gol za Rimljane.

Domaći su poveli u 14. minuti golom Berenguera, a Dijamant je dvije minute kasnije izjednačio (gol možete pogledati OVDJE), da bi u 23. minuti Vučica golom Smallinga stigla do preokreta.

Džeko je nakon sat igre izborio penal kojeg je u gol za 3:1 pretvorio Diawara, da bi konačan rezultat postavio Singo u 66. minuti.

U sudijskoj nadoknadi poništen je Džekin pogodak, a Dijamant je, utvrđeno je nakon pregleda VAR-a, bio u milimetarskom ofsajdu.

VEZANI TEKST - Legenda Rimljana: Roma se "naklonila" Edinu Džeki

Roma se ovim trijumfom učvrstila na petoj poziciji sa četiri boda više od šestoplasiranog Milana, koji će igrati kvalifikacije za Evropsku ligu.

Juventus, koji je osigurao novu titulu, poražen je na gostovanju kod Cagiarija sa 0:2 (Miralem Pjanić igrao do 61. minute).

Posljednje kolo Serie A igra se predstojećeg vikenda.