TOK UTAKMICE: Bosna i Hercegovina - Poljska 1:2
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na Bilinom polju od Poljske u meču 2. kola Lige nacija.
07.09.2020. u 19:49

Duško Bajević, selektor Zmajeva, "promiješao je karte", pa je kapitena Edina Džeku ostavio na klupi, a umjesto njega na teren je poslao Elvira Koljića.

OVDJE saznajte na kojim TV kanalima možete pratiti utakmicu sa stadiona Bilino polje koja počinje u 20.45 sati.

Tekstualni prijenos susreta mogli ste pratite na portalu Faktor.ba.

__________________________________________________________________________________________________

90. Kraj utakmice. Poljska je slavila 2:1.

86. minut: Još jedna sjajna prilika za BiH, ali Višća nije bio precizan.

78. minut: Kombinovali su Višća i Džeko, ali je Fabianski zaustavio pokušaj Dijamanta.

72. minut: Velika prilika za Koljića, koji je uhvatio volej, ali je lopta otišla iznad prečke.

67. minut: GOL! Poljska vodi, a strijelac je Grosicki. OVDJE možete pogledati golove.

66. minut: Dobra kontra Zmajeva, ali nismo bili koncentrisani u završnici.

60. minut: U igru ulazi Edin Džeko, koji je zamijenio Muhameda Bešića.

59. minut: Velika prilika za Koljića i Višću. Prvi je promašio loptu, a drugi šutirao pored gola.

56. minut: Ponovo su zaprijetili Poljaci, ali Begović je na mjestu.

52. minut: Zaprijetio je Višća, ali je njegovu ubacivanje presjekao golman Fabianski.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi. Bajević je napravio prvu izmjenu, Gojaka je zamijenio Višća.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. Šteta zbog gola koji smo primili u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

45. minut: GOL! Poljska je izjednačila. Strijelac je Glik, koji je pogodio glavom poslije kornera. Pogodak pogledajteOVDJE

44. minut: Sada nas je spasio Kvržić, koji je presjekao ubacivanje i loptu izbacio u korner.

42. minut: Grosicki je šutirao glavom, ali Begović brani.

37. minut: Hodžić je krenuo prema golu Poljske, ali je golman Fabianski pravovremenim istrčavanjem van šesnaesterca spasio svoj gol.

36. minut: Još dvije dobre prilike za Poljsku. Prvo je Bičakčić otklonio opasnost, a onda je Glik u nastavku akcije glavom šutirao pored gola.

34. minut: Poljaci su probili našu lijevu stranu, ali je Saničanin otklonio opasnost.

31. minut: Zielinski šutira pravo u Begovića.

30. minut: Zaprijetio je Ćivić, ali brani Fabianski.

24. minut: Pogodak Hajradinovića možete pogledati OVDJE.

24. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLL. Zamjevi vode, pogodio je Hajradinović.

22. minut: Penal za BiH! Bednarek je srušio Koljića.

19. minut: Sada su navijači priredili i vatromet i bakljadu. Praktično, "zapalili" su Bilino polje, odnosno krov zgrade iza sjeverne tribine.

18. minut: Iako nema navijača na tribinama, sa okolnih zgrada se čuje pjesma "Bosnom behar probeharao...".

16. minut: Hajradinović je sjajno uposlio Hodžića, a ovaj pokušao soloprodorom. Odbrana Poljske je uz dosta muke otklonila opasnost.

12. minut: Bez većih uzbuđenja na terenu.

5. minut: BiH je zaprijetila nakon kornera, ali nije bilo većih uzbuđenja.

1. minut: Počela je utakmica. Sretno Zmajevi.

20.42 sati: Zmajevi će večeras nastupiti u novim dresovima.

20.40 sati: Intonirana je himna Poljske, slijedi himna BiH.

20.31 sati: Sa okolnih zgrada čuju se navijači. Zmajevi će i ovaj put imati podršku u Zenici.

20.20 sati: Edin Džeko večeras se nalazi na klupi, a zanimljivo je to da je Dijamant bio strijelac četiri posljednja gola Zmajeva u Ligi nacija.

20.10 sati: U našoj grupi večeras Holandija u Amsterdamu dočekuje Italiju.

20.05 sati: Zmajeve je na sjevernoj tribini zeničkog stadiona dočekao transparent BHFanaticosa. - Sada kad' je najteže, ti hrabro bori se. Ni danas nisi sama, mi smo srcem uz tebe - piše u poruci.

20.03 sati: Igrači obje selekcije izašle su na zagrijavanje. Čini se da je travnjak Bilinog polja izvrsno pripremljen za ovaj meč.

20.00 sati: Poštovani posjetitelji, dobrodošli na tekstuelni prijenos utakmice 2. kola Lige nacija, koju od 20.45 sati na Bilinom polju igraju BiH i Poljska.