Derbi kola
Varnice na terenu: Sukob igrača Borca i Sarajeva, gosti imaju zamjerki na suđenje
Derbi susret 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igraju Borac i Sarajevo.
30.04.2022. u 17:48

Borac nakon prvog poluvremena vodi 1:0 golom lukića u 33. minuti, a derbi je pun tenzija i izuzetno je napeto.

U 18. minuti došlo je do kraćeg sukoba između fudbalera Borca i Sarajeva. Sve su započeli Velkoski i Ćorić, a posebno su ratoborni bili Varešanović, Subić i već pomenuti kapiten Sarajeva.

Na kraju se situacija smirila, a glavni sudija Luka Bilbija, nakon konsultacija sa pomoćnicima, odlučio je da žute kartone pokaže fudbalerima Sarajeva - Varešanoviću i Velkoskom, stopru Borca Milojeviću i službenom predstavniku domaće ekipe Dojčinoviću.

Gosti su imali zamjerki i u 33. minuti, kada je Lukić postigao gol. Tražili su gosti prekršaj u napadu, ali je Bilbija pokazao na centar. Igrači Bordo tima protestuju kod sudije i nakon što je svirao kraj poluvremena...