Prevljak junak
Zmajevi se provukli u Helsinkiju: BiH izbjegla poraz u sudijskoj nadoknadi
Fudbalska A reprezentacija BiH provukla se na gostovanju u Helsinkiju kod Finske na startu grupe 3 UEFA Lige nacija.
04.06.2022. u 20:01

Meč u Finskoj završen je rezultatom 1:1, a Zmajevi su poraz izbjegli golom Prevljaka u sudijskoj nadoknadi.

Mrežu Zmajeva je ponovo pogodio Teemu Pukki, koji je stigao do petog pogotka u mečevima protiv BiH. Prava noćna mora.

Golgeter Norwicha pogodiio je iz penala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Intervenisao je VAR, sudija je nakon pregleda snimka uočio da je Prcić igrao rukom u šesnaestercu i pokazao na kreč. Loptu je namjestio Pukki, poslao Šehića u jednu, loptu u drugu stranu za vodstvo Finaca.

Blijedo, nezainteresovano, s manjkom energije i živosti, dosadnim dodavanjima, bez konkretnih pokušaja. Tako su izgledali Zmajevi, naročito u prvom poluvremenu, a u svlačionicu su otišli beu udarca u okvir gola Finske.

Miralem Pjanić, Rade Krunić i Edin Džeko, fudbaleri BiH od kojih se najviše očekuje, bili su skoro pa neprimjetni na travnjaku.

Mogao je početkom drugog poluvremena Pukki ponovo pogoditi Šehićevu mrežu, ali njegov udarac ovoga puta otišao je pored gola.

Gojak je u 58. minuti imao najbolju šansu za BiH, kada je njegov udarac iz šesnaesterca izblokiran.

Petev je u nastavku bacio sve karte u napad, šansu su dobili Hotić i Prevljak, a ovaj posljednji spasio je bh. tim. Prevljak je u 93. minuti doni poravnanje i remi Zmajevima.

BiH naredni meč igra u utorak od 20.45 sati na stadionu Bilino polje, a protivnik je Rumunija.