Nijemci izmjerili
Znate li koliko je Vedatoru bilo potrebno za pogodak protiv Darmstadta?
30.10.2018. u 22:54
Vedad Ibišević

Berlinska Hertha pobjedom 0:2 na gostovanju kod Darmstadta plasirala se u osminu finala DFB Pokala. Sve do 64. minute ekipa iz njemačke prijestolnice mučila se u u duelu s nekadašnjim članom Bundeslige.

Ipak, ulazak u igru nekadašnjeg reprezentativac Bosne i Hercegovine i kapitena Herthe Vedada Ibiševića promijenio je omjer snaga na terenu. Već u prvom dodiru sa loptom popularni Vedator zatresao je mrežu protivnika.

Pedantni njemački novinari izmjerili su da je od momenta Ibiševićevog ulaska na travnjak do postizanja gola prošlo svega 37 sekundi. Impresivno, nema šta.

Bivši Zmaj je i ovoga puta pokazao da se odlično snalazi u šesnaesteru i da je uvijek na pravom mjestu. Nakon što je načeo protivnika, dvije minute prije kraja Hertha je stigla i do drugog pogotka kojim je ovjerila plasman među 16 najboljih timova najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Njemačkoj.