Euroliga, 12. kolo
Fenomenalni Džanan Musa vodio Real do pobjede u paklu Pireja
Džanan Musa, košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine, odigrao je još jednu sjajnu partiju u dresu Real Madrida.
05.12.2023. u 21:59

U 12. kolu Eurolige španski tim gostovao je u paklu Pireju kod Olympiakosa i slavio sa 77:71, a kako to i biva ove sezone kada je većina utakmica Reala u pitanju, svjedočili smo još jednoj drami.

Kraljevi su većim dijelom meča bili u plusu koji je iznosio do maksimalnih osam poena u finišu prvog poluvremena (29:38). U finišu trećeg periodu Real je vodio sa sedam poena razlike (61:54), ali su domaći na otvarnju zadnje dionice to dostigli, čak i poveli (65:64).

Ipak, Španci su dodali gas u finišu meča, te su ponovo otišli na plus sedam (75:68), a stečenu prednost uspjeli su sačuvati do kraja meča.

Musa je naprketu proveo nešto manje od 25 minuta i bio je najefikasniji igrač Reala sa 23 poena, uz tri skoka i jednom asistencijom. Služio ga je šut za tri poena (pet od sedam), a nepogrešiv je bio i sa linije slobodnih bacanja.

Podrška Zmaju bio je Mario Hezonja koji je ubacio 18 poena, uz deset skokova.